SpreFix G i SprayTec G

 

Przedmiotem oferty jest śnieżnobiała mineralna izolacja natryskowa o nazwach handlowych: „SpreFix G by Ovacon” oraz  „SprayTec G” produkowana przez firmę Ovacon w Szwecji. Wyłącznym  przedstawicielem producenta w Polsce jest firma Milenium.

Izolacja dostarczana jest w workach z włóknami wełny mineralnej oraz w pojemnikach w którym umieszczone są koncentraty LPA oraz LPB sklejające włókna.

Izolację nanosi się na podłoża za pomocą specjalnych agregatów natryskowych po uprzednim zagruntowaniu środkiem LPA.

System przeznaczony do natryskowej izolacji termicznej i akustycznej stropów i ścian w budownictwie mieszkaniowym, obiektach użyteczności publicznej i do obiektów przemysłowych, na wszelkie podłoża nośne, w szczególności beton, ceramika, stal i tworzywa sztuczne, w pomieszczeniach piwnicznych, garażach i innych pomieszczeniach wymagających izolacji termicznej lub akustycznej.
Jako materiał mineralny posiada doskonałe właściwości izolacyjne pod względem ochrony przed utratą ciepła, jak i doskonale pochłania dźwięki. Może służyć do tłumienia dźwięków, polepszania zrozumiałości mowy oraz korekcji czasu pogłosu.

Nie zagraża bezpieczeństwu ludzi i zwierząt, oraz ma obojętny wpływ na środowisko.

Materiał został sklasyfikowany w klasie A1 reakcji na ogień.

Producent posiada zakładowy system kontroli jakości ISO 9001.

 

Stosowanie

 

W celu wykonania izolacji termiczno-akustycznej należy oczyszczone i suche podłoże zagruntować środkiem LPA. Następnie na świeżo zagruntowane i wilgotne podłoże należy nanieść wełnę mineralną wraz z komponentami LPA i LPB, za pomocą specjalistycznego agregatu.. Mieszankę nanosi się metodą mokre, na mokre do 200mm w jednej warstwie na sufitach stropów i do 250 mm na ścianach.

Po wykonaniu natrysku warstwy izolacyjnej, można ją wyrównać za pomocą pacy w celu uzyskania gładkiej powierzchni o strukturze kornika lub baranka.. Po całkowitym wyschnięciu, na powierzchnię można nanosić materiały zwiększające twardość powierzchni, powierzchnie można również pomalować na do wolny kolor, farbami wskazanymi przez dostawcę systemu SpreFix G by Ovacon i SprayTec G.

W czasie wykonywania prac, temperatura otoczenia i podłoża powinna być wyższa niż  + 5 stopnia C.